Αρχείο κατηγορίας Uncategorized

Mat och Kultur

Το Γυναικείο Τμήμα της Ελληνικής Κοινότητας Στοκχόλμης σε συνεργασία με την Επιτροπή Γυναικών της Ομοσπονδίας Ελληνικών Συλλόγων και Κοινοτήτων Σουηδίας θα παρουσιάσει δείγματα των δραστηριοτήτων των ομάδων Χορού, Ζωγραφικής και Ραπτικής.

Το ”Χορευτικό της Κοινότητας” και το σουηδικό χορευτικό ”Grekisk dans för tanter” från Österlen θα παρουσιάσουν xορούς από διάφορους τόπους της χώρας μας.
Επί πλέον σε συνεργασία με το Γυναικείο Tμήμα της Ελληνικής Κοινότητας Βόρειας Στοκχόλμης, ΡΙΝΚΕΜΠΥ, θα παρουσιάσουν διάφορα ελληνικά εδέσματα.
Κυριακή 10 Δεκέμβρη ώρα 12.00, Ελληνική Πολιτιστική Στέγη, Idungatan 4, 3 tr.

Ολοι είναι ευπρόσδεκτοι!

Μετά την εκδήλωση ”Mat och Kultur” θα προβληθεί για πρώτη φορά η μικρού μήκους (16 min) ταινία του συμπατριώτη μας και μέλους της Κοινότητας Δημήτρη Σολαρίδη με θέμα τρεις μικρές αληθινές ιστορίες απο την εππαγγελματική ζωή των οδηγών Taxi.

Ολοι είναι ευπρόσδεκτοι!

Αποτελέσματα εκλογών Ελληνικής Κοινότητας Στοκχόλμης 5/3/2017

Ελληνική Κοινότητα Στοκχόλμης

Πρακτικό εφορευτικής επιτροπής για τις εκλογές της Ελληνικής Κοινότητας Στοκχόλμης

Σήμερα στις 5 Μαρτίου 2017 έγιναν στην Ελληνική Κοινότητα Στοκχόλμης εκλογές για την ανάδειξη νέου ΔΣ από τις  17:37 μέχρι τις  19:50.

Στην καταμέτρηση που ακολούθησε βρέθηκαν 88 φάκελοι με 88 ψηφοδέλτια.

Από αυτά ήταν:           έγκυρα     88
άκυρα        0
λευκά         0

Έλαβαν για ΔΣ:
Γεναρίδου Αναστασία   34
Κακούρος Χρήστος   0
Καρακόλλια Κατερίνα   10
Κουκούλη Κατερίνα   26
Κωνστάντης Γιάννης   26
Λάμπρου Γιώργος   13
Λαζαρίδης Βασίλης   38
Λούστας Σωτήρης    14
Σκιαδαρέση Αθηνά   21
Τατσώνας Στάθης   4
Φλώρου Ευα   28
Χουλιάρας Θεόδωρος   45

 

Σήμερα στις 5 Μαρτίου 2017 έγιναν στην Ελληνική Κοινότητα Στοκχόλμης εκλογές για την ανάδειξη νέας διοικούσας επιτροπής του Τμήματος Γυναικών της Ελληνικής Κοινότητας Στοκχόλμης από τις  17:37 μέχρι τις  19:50.

Στην καταμέτρηση που ακολούθησε βρέθηκαν 40 φάκελοι με 40 ψηφοδέλτια.

Από αυτά ήταν:           έγκυρα     40
άκυρα        0
λευκά         2

‘Έλαβαν για το Τμήμα Γυναικών:
Δράκου Κατερίνα   2
Καρακόλλια Κατερίνα   6
Κοπαρανίδου Αλεξία   3
Νικολαίδου Μαρία   7
Σαββίδου Κούλα   22
Σιδερίδου Χρηστίνα   1
Χουλιάρα Μαρία   29

 

Έλαβαν για την Εξ. Επιτροπή:
Κανακάρης Πάνος   38
Κουκουβίνος Γιώργος   46
Χατζόπουλος Καριοφύλλης   38

 

Tα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν και τοιχοκολλήθηκαν στον πίνακα ανακοινώσεων της Κοινότητας.

Ενστάσεις 0 έγιναν.

Τα παρακάτω μέλη της εφορευτικής επιτροπής εγκρίνουν την διαδικασία και το αποτέλεσμα των εκλογών.
Σταυρούλα Αντάρα                                        Ελένη Γελαλή                    Ανδρομάχη Μπλέτσα

Page_0

 

Page_1